Годишен концерт на музикална школа

Logo Chitalishte Pavlikeni
Заповядайте на годишния концерт на музикална школа при НЧ „Братство-1884“ гр. Павликени, на 07.06.2018 г. от 18:00 часа, в салона на читалището. ВХОД СВОБОДЕН.
Участват учениците от класовете по пиано, синтезатор, гайда и народно пеене с ръководители: Валя Русанова, Лидия Йорданова, Светослава Петрова, Александър Михайлов, Спас Лазаров и Оркестър „Павликени“.

Advertisements

КЛАСИРАНЕ XXI ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ „ПАВЛИКЕНИ“

НЧ „БРАТСТВО-1884“ гр.Павликени


XXI ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ „ПАВЛИКЕНИ“

Протокол от заседание на жутито

КЛАСИРАНЕ:

 

1.Певчески състави

А) до 16 години

I място – Детска вокална група „Новомахленчета“ НЧ „ЗОРА-1872“ кв.Нова Махала, гр. Габрово

II място – Вокална група „Шарени цветенца“ НЧ „РАЗВИТИЕ-1870“ гр.Севлиево

Поощрителна награда:

Детска вокална група „От извора“ НЧ „БАЧО КИРО-1869“ гр.Бяла Черква

Б) над 16 години

I място – Квартет „Преслава“ НЧ „РАЗВИТИЕ-1874“ гр.Велики Преслав

I място – Смесен народен хор НЧ „ТРЕЗВЕНОСТ-1870“ гр. Сухиндол

I място – Женски народен хор НЧ „БРАТСТВО-1884“ гр.Павликени

II място – Фолклорна формация „Лозица“ НЧ „ТРЕЗВЕНОСТ-1870“ гр. Сухиндол

II място – Певчески групи НЧ „СЪЗНАТЕЛНОСТ-1889“ с.Овча могила

III място – Група за народни песни НЧ“НАДЕЖДА-1886“ с.Димча

III място – Група за изворен фолклор „Росна китка“ НЧ „СЪЗНАНИЕ-1927“ с.Веселиново

III място – Хор за обработен фолклор „Зорница“ НЧ „Просвета-1904“ с.Пчелище

Поощрителни награди:

Певческа група за народни песни „Богдан Крачунов“ с. Дойренци

Група „Донино“ НЧ „ХРИСТО БОТЕВ“  с.Донино

Женска певческа група НЧ “ПРОБУДА-1922“ с.Белцов

Група за изворен фолклор НЧ „ОСЪМ-1894“ с.Градище

2.Инструментални групи и оркестри

I място – Подготвителен народен оркестър към ДЮФА „Българче“ гр. Велико Търново

3.Индивидуални изпълнители

А) Народно пеене до 16 години

I място – Кристиян Енев НЧ „Братство-1884“ гр.Павликени

II място – Ива Николаева Иванова НЧ „СЪГЛАСИЕ-1895“ с.Стежерово

III място – Марина Анева Сдружение „Център за традиционни и модерни изкуства“ гр. Велико Търново

III място – Синем Зърън НЧ „РАЗВИТИЕ-1874“ гр.Велики Преслав

Поощрителни награди:

Десислава Пламенова Борисова НЧ „ГЕОРГИ ПАРЦАЛЕВ-1901“ гр.Левски

Нелина Иванова НЧ „РАЗВИТИЕ-1874“ гр.Велики Преслав

Гергана Йорданова НЧ „РАЗВИТИЕ-1870“ гр.Севлиево

Цветелина Минкова НЧ „РАЗВИТИЕ-1870“ гр.Севлиево

Б) Народно пеене над 16 години

I място – Руска Боянова Стоянова НЧ „СЪЕДИЕНИЕ-1879“ с.Бутово

II място – Иван Петков НЧ „СЕЛСКА ЛЮБОВ-1872“ с.Недан

III място – Полина Колева НЧ „Цвятко ИВАНОВ -1919“ с.Крушево

Поощрителна награда:

Симона Спасова НЧ „ОСЪМ-1894“ с.Градище

В) Инструменталисти до 16 години

I място – Ванина Пехливанова ДЮФА „Българче“ гр.Велико Търново

II място – Самуил Николов ДЮФА „Българче“ гр.Велико Търново

III място – Христо Генчев ДЮФА „Българче“ гр.Велико Търново

Поощрителна награда:

Мирослав Мирославов Василев ДЮФА „Българче“ гр.Велико Търново

4.Танцови състави и клубове за обработен фолклор

А) до 16 години

I място – Детски танцов състав „Каменче“ НЧ „ВЪЗПИТАТЕЛ-КАМЕН 1896“ с.Камен

II място -Танцова формация „Мераклииче“ НЧ „ОСЪМ-1894“ с.Градище

Б) над 16 години

I място – Танцов клуб „Аглея“ НЧ „НАПРЕДЪК-1911“ с.Шемшево

II място – Клуб за фолклорни хора и танци „Извор“ НЧ „БРАТСТВО-1884“ гр.Павликени

III място – Клуб за народни хора „Каменски ритми“ НЧ „ВЪЗПИТАТЕЛ-КАМЕН 1896“ с.Камен

Поощрителна награда:

Танцов състав „Радомира International” НЧ „РАЗВИТИЕ-1883“ с.Церова Кория

5.Танцови състави и клубове за автентичен фолклор

I място – Група за автентичен фолклор „По липнишки“ НЧ „ЗОРА-1887“ с.Горна Липница

I място – Фолклорна формация „Пролетни ритми“ с.Климентово

6.Групи за народни обичаи

I място – Група за изворен фолклор „Росна китка“ НЧ „СЪЗНАНИЕ-1927“ с.Веселиново

II място – Група за изворен фолклор НЧ „ДОБРА НАДЕЖДА-1896“ с.Карайсен

За най-малък участник с плакет и диплом се награждава Йоана Лазарова Сдружение „Център за традиционни и модерни изкуства“ гр.Велико Търново

За цялостно представяне с плакет и диплом се награждава НЧ „НАДЕЖДА-1925“ с. Туркинча

 

Дата: 05.06.2016 г.                                  Жури:            /П/

Гр. Павликени                                                       /Янка Рупкина/

                                                                                                 /П/

                                                                                   /Николай Генов/

/П/

/Константин Константинов/